Pennant Teams Competition 2008 Results

Updated April 22nd, 2017

A-Grade

No Name Total #1 #2 #3 #4 #5 #6 #7 #8 #9 #10
1 Matisons 15.5
* 0.5   2.5 2.5 1.0   3.5 3.5 2.0
2 Adelaide 15.5
3.5
* 2.5 0.0 2.0 2.5     3.0 2.0
3 Modbury Marauders 13.5   1.5 * 1.5   1.0 2.0 3.5 2.0 2.0
4 Modbury Massacre 18.0 1.5 4.0 2.5 * 2.5 1.5 3.0 3.0    
5 Knights and Bytes 14.5 1.5 2.0   1.5 * 1.5 3.0   3.0 2.0
6 Norwood Red 19.5 3.0 1.5 3.0 2.5 2.5 * 4.0 3.0    
7 Norwood Blue 12.0     2.0 1.0 1.0 0.0 * 3.0 3.0 2.0
8 Tal-on 9.5 0.5   0.5 1.0   1.0 1.0 * 3.5 2.0
9 Grasshoppers 8.0 0.5 1.0 2.0   1.0   1.0 0.5 * 2.0
10 Bye                     *

B-Grade

No Name Total #1 #2 #3 #4 #5 #6 #7 #8
1 BYE   *              
2 Knights & Bytes Panthers 11.5 2.0 * 1.0 1.0 2.5 1.0 3.0 2.0
3 Knights & Bytes Pumas 12.0 2.0 3.0 * 2.0 0.0 0.5 1.5 3.0
4 Knights & Bytes Lions 8.5 2.0 1.0 2.0 * 1.5 1.0 0.0 1.0
5 Knights & Bytes Tigers 15.5 2.0 1.5 4.0 1.5 * 2.0 1.5 3.0
6 Adelaide 19.0 2.0 3.0 3.5 3.0 2.0 * 2.0 3.5
7 Norwood Grey 17.0 2.0 1.0 2.5 4.0 2.5 2.0 * 3.0
8 Knights & Bytes Cheetahs 8.5 2.0 1.0 1.0 2.0 1.0 0.5 1.0 *

 

Spoiler

Round 1:

A-grade

Matisons  vs Knights & Bytes   Norwood Red vs Adelaide
Srbo Zaric 0.5-0.5 Alan Goldsmith   Colin Cloudsdale 1-0 (F)  
Michael Hoff 0.5-0.5 Ross Vosvotekas   Anthony Milton 0-1 Andrew Saint
Eduard Atrens 0.5-0.5 Tristrom Cooke   James Griggs 0.5-0.5 Andrew Short
Aivars Lidums 1-0 Warren Kramer   Steven Hill 0-1 Pavel Turcaj

 

Modbury Marauders vs Norwood Blue    Tal-on vs Modbury Massacre
Bill Kerr 1-0  Alex Sykes   Ilya Hubczenko 0-1 Edgar Mdinaradze
Zachary Searle 0.5-0.5 Eryk Paprzycki   Stephen Worthley 0-1 Mato Jelic
Milan Maric 0-1 Gavin Haydn   Brent Glascott 0-1 Erik Staak
George Vuckov 0.5-0.5 John Hatch   Karlis Atrens 1-0 Michael Sanders

B-grade

K&B Lions vs    K&B Tigers     K&B Pumas vs Adelaide
Hugh Perks 0-1 Ben Glasson   Brendan Low 0.5-0.5 William Wedding
Elee Mayo 1-0 Peter Hunt   T.Seeley 0-1 Natasha Bortsova
James Bowditch 0.5-0.5 S. Westlake   C.Cursaro 0-1 Scott Colliver
  (F) 0-0 (F)     M.Seeley 0-1 L.Fraser

 

 K&B Panthers vs Norwood Grey   …………………………. vs …………………………..
Martin Ballantyne  1-0 Jim Wilson        
B.Griggs 1-0 Kevin Lower        
A.Singh 0-1 Ed Branson        
S.Nicholls 1-0 Mike Beltsos        

Round 2:

A-grade

Knights & Bytes vs Norwood Red   Adelaide vs Modbury Marauders
Alan Goldsmith 0-1 Colin Cloudsdale   Fedja Zulfic 1-0 Bill Kerr
Ross Vosvotekas 0-1 Anthony Milton   Andrew Saint 0-1 Kevin McColl
Tristrom Cooke 0.5-0.5 James Griggs   Andrew Short 0.5-0.5 Milan Maric
Warren Kramer 1-0 Steven Hill   Pavel Turcaj 1-0 George Vuckov

 

Modbury Marauders vs Norwood Blue   Modbury Massacre vs Matisons
Alex Sykes 1-0  Novica Ivkovic   Edgar Mdinaradze 0.5-0.5 Srbo Zaric
Robert Hoile 1-0 T.Lucero   Mato Jelic 0.5-0.5 Michael Hoff
Gavin Haydn 1-0 Savo Miletic   Erik Staak 0-1 Eduard Atrens
John Hatch 0-1 Anto Lozic   William Anderson-Smith 0.5-0.5 Aivars Lidums

B-grade

K&B Cheetahs vs    K&B Tigers     Adelaide vs K&B Lions
Stephen Daenke 0-1 Ben Glasson   William Wedding 1-0 Hugh Perks
  (F) 0-1 Peter Hunt   Scott Colliver 1-0 Elee Mayo
Gordon Heitmann 1-0 S. Westlake   Roland Eime 1-0 (F)  
J. Harris 0-1 Antonio Ramos   L. Fraser 0-1 James Bowditch

 

Norwood Grey vs K&B Pumas   …………………………. vs …………………………..
Jim Wilson  0.5-0.5 Brendan Low        
Kevin Lower 0-1 T. Seeley        
Ed Branson 1-0 C. Cursaro        
Mike Beltsos 1-0 M. Seeley        

Round 3:

A-grade

Norwood Red vs Modbury Marauders   Matisons vs Adelaide
Colin Cloudsdale 1-0 Bill Kerr   Srbo Zaric 0-1 Fedja Zulfic
Anthony Milton 1-0 Zachary Searle   Michael Hoff 0.5-0.5 Andrew Saint
James Griggs 0-1 Milan Maric   Eduard Atrens 0-1 William Owies
Steven Hill 1-0 George Vuckov   Aivars Lidums 0-1 Pavel Turcaj

 

Grasshoppers vs Tal-On   Modbury Massacre vs Norwood Blue
Novica Ivkovic 0-1 Ilya Hubczenko   Edgar Mdinaradze 0-1 Alex Sykes
  (F) 0-1 Stephen Worthley   Mato Jelic 1-0 John Richies
  (F) 0-1 Brent Glascott   Erik Staak 1-0 Gavin Haydn
Anto Lozic 0.5-0.5 Karlis Atrens   Michael Sanders 1-0 John Hatch

B-grade

K&B Tigers vs   Adelaide   K&B Panthers vs K&B Cheetahs
Ben Glasson 1-0 William Wedding   Martin Ballantyne 1-0 Stephen Daenke
Peter Hunt 0-1 John Thon Mading   Bill Griggs 0-1 Gordon Heitmann
  (F) 0-1 Scott Colliver   Warren Kramer 1-0 J.Harris
Antonio Ramos 1-0 L.Fraser     (F) 0-0 (F)  

 

K&B Lions vs Norwood Grey   …………………………. vs …………………………..
Hugh Perks 0-1 N.Morales        
  (F) 0-1 Kevin Lower        
  (F) 1-0 Jim Wilson        
James Bowditch 0-1 Mike Beltsos        

Round 4:

A-grade

Tal-On vs Matisons   Adelaide vs Modbury Massacre
Ilya Hubczenko 0-1 Srbo Zaric   Robin Wedding 0-1 Edgar Mdinaradze
Stephen Worthley 0-1 Michael Hoff   Andrew Saint 0-1 Mato Jelic
Brent Glascott 0.5-0.5 Eduard Atrens   Pavel Turcaj 0-1 Erik Staak
Karlis Atrens 0-1 Aivars Lidums   William Wedding 0-1 Michael Sanders

 

Grasshoppers vs Knights and Bytes   Norwood Blue vs Norwood Red
Novica Ivkovic 0-1 Alan Goldsmith   Alex Sykes 0-1 Colin Cloudsdale
  (F) 0-1 Ross Vosvotekas   Eryk Paprzycki 0-1 Anthony Milton
Savo Miletic 0-1 Tristrom Cooke   Gavin Haydn 0-1 James Griggs
Anto Lozic 1-0 Warren Kramer   John Hatch 0-1 Steven Hill

B-grade

Norwood Grey vs    K&B Tigers     K&B Cheetahs vs Adelaide
Jim Wilson 0-1 Ben Glasson   Stephen Daenke 0-1 John Thon Mading
Kevin Lower 0.5-0.5 Peter Hunt   Gordon Heitmann 0.5-0.5 Natasha Bortsova
Ed Branson 1-0 (F)     Gordon Trumble 0-1 Scott Colliver
Mike Beltsos 1-0 Antonio Ramos     (F) 0-1 L.Fraser

 

 K&B Panthers vs K&B Pumas   …………………………. vs …………………………..
Martin Ballantyne 0-1 Brendan Low        
J.Wong 0-1 Tom Seeley        
  (F) 0-1 C.Cursaro        
S.Nicholls 1-0 M.Seeley        

Round 5:

A-grade

Modbury Marauders vs Tal-On   Matisons vs Grasshoppers
Bill Kerr 1-0 Ilya Hubczenko   Srbo Zaric 1-0 Novica Ivkovic
Zachary Searle 0.5-0.5 Stephen Worthley   Michael Hoff 1-0 M. Payovski
Milan Maric 1-0 Brent Glascott   Eduard Atrens 0.5-0.5 Savo Miletic
George Vuckov 1-0 Karlis Atrens   Greg Hoff 1-0 Anto Lozic

 

Knights and Bytes vs Adelaide   Norwood Red vs Modbury Massacre
Alan Goldsmith 0.5-0.5 Robin Wedding   Colin Cloudsdale 0.5-0.5 Edgar Mdinaradze
Ross Vosvotekas 0-1 Andrew Saint   Anthony Milton 0.5-0.5 Mato Jelic
Tristrom Cooke 1-0 Pavel Turcaj   James Griggs 1-0 Erik Staak
Warren Kramer 0.5-0.5 William Wedding   Steven Hill 0.5-0.5 Michael Sanders

B-grade

Adelaide vs  Norwood Grey   K&B Pumas vs K&B Cheetahs
John Thon Mading 1-0 Jim Wilson   Brendan Low 1-0 Stephen Daenke
  (F) 0-1 Kevin Lower   T.Seeley 0-1 Gordon Heitmann
Scott Colliver 0-1 N. Morales   W.Cursaro 1-0 J. Harris
L. Fraser 1-0 Mike Beltsos   M.Seeley 1-0 (F)  

 

 K&B Lions vs K&B Panthers   …………………………. vs …………………………..
Hugh Perks 0-1 Tom Milton        
Elee Mayo 1-0 S. Nicholls        
  (F) 0-0 (F)          
  (F) 0-0 (F)          

Round 6:

A-grade

Matisons  vs Norwood Red   Tal-On vs Norwood Blue
Srbo Zaric 1-0 Colin Cloudsdale   Ilya Hubczenko 1-0 Alex Sykes
Michael Hoff 0-1 Anthony Milton   Stephen Worthley 0-1 Eryk Paprzycki
Eduard Atrens 0-1 James Griggs   Brent Glascott 0-1 Gavin Haydn
Greg Hoff 0-1 Steven Hill   Karlis Atrens 0-1 John Hatch

 

Modbury Massacre vs Knights and Bytes   Grasshoppers vs Modbury Marauders
Edgar Mdinaradze 0-1 Alan Goldsmith   Novica Ivkovic 0-1 Bill Kerr
Mato Jelic 1-0 Ross Vosvotekas   M.Payovski 0-1 Zachary Searle
William Anderson-Smith 1-0 Tristrom Cooke   Savo Miletic 1-0 Milan Maric
Michael Sanders 0.5-0.5 Warren Kramer   Anto Lozic 1-0 George Vuckov

B-grade

K&B Panthers vs    K&B Tigers     K&B Cheetahs vs Norwood Grey
Tom Milton 1-0 Ben Glasson   S. Daenke 0-1 Jim Wilson
Martin Ballantyne 1-0 Peter Hunt   Gordon Heitmann 1-0 Kevin Lower
J.Wang 0-1 S. Westlake   G.Trumble 0-1 Ted Branson
S.Nicholls 0.5-0.5 Antonio Ramos     (F) 0-1 Mike Beltsos

 

 K&B Pumas vs K&B Lions   …………………………. vs …………………………..
Brendan Low  1-0 Hugh Perks        
T.Seeley 0-1 James Bowditch        
C.Cursaro 0-1 P. Debar        
M.Seeley 1-0 (F)          

Round 7:

A-grade

Norwood Red  vs Tal-On   Knights and Bytes vs Norwood Blue
Colin Cloudsdale 0.5-0.5 Ilya Hubcenko   Alan Goldsmith 1-0 Alex Sykes
George Howard 0.5-0.5 Stephen Worthley   Ross Vosvotekas 0.5-0.5 Eryk Paprzycki
Anthony Milton 1-0 Brent Glascott   Peter Serwan 1-0 Gavin Haydn
James Griggs 1-0 Karlis Atrens   Warren Kramer 0.5-0.5 John Hatch

 

Modbury Marauders vs Modbury Massacre   Adelaide vs Grasshoppers
Bill Kerr 0-1 Edgar Mdinaradze   Robin Wedding 0-1 Novica Ivkovic
Zachary Searle 0.5-0.5 Mato Jelic   Andrew Saint 1-0 (F)  
Milan Maric 0.5-0.5 Erik Staak   Pavel Turcaj 1-0 Savo Miletic
George Vuckov 0.5-0.5 William Anderson-Smith   William Wedding 1-0 Anto Lozic

B-grade

Adelaide vs    K&B Panthers   K&B Lions vs K&B Cheetahs
John Thon Mading 0-1 Tom Milton   Hugh Perks 0-1 S. Daenke
Scott Colliver 1-0 Martin Ballantyne   Elee Mayo 0-1 Gordon Heitmann
Roland Eime 1-0 (F)     James Bowditch 1-0 (F)  
L.Fraser 1-0 (F)       (F) 0-0 (F)  

 

 K&B Tigers vs K&B LPumas   …………………………. vs …………………………..
Ben Glasson  1-0 Brendan Low        
Peter Hunt 1-0 T. Seeley        
S. Westlake 1-0 C. Cursaro        
Antonio Ramos 1-0  M. Seeley        

[collapse]