Interclub Teams Tournament 2008 Results

Updated April 24th, 2017

A-Grade

No Name Total #1 #2 #3 #4 #5 #6 #7 #8 #9 #10
1 Knights and Bytes Rooks 10.0 * 0.5 1.0 2.5 0.5 1.5 0 1 2 1
2 Matisons 24.5 3.5 * 3.0 3.0 1.0 2.5 2.5 3.5 3.5 2
3 Norwood Blue 16.5 3.0 1.0 * 0.5 1.5 3 1.5 1.5 2.5 2
4 Grasshoppers 9.0 1.5 1.0 3.5 * 1 0 0 0 1 1
5 Modbury Marauders 22.5 3.5 3.0 2.5 3 * 2 2 3.5 3.0 0
6 Modbury Massacre 21.0 2.5 1.5 1 4 2 * 1 2.5 3.0 3.5
7 Adelaide 24.0 4 1.5 2.5 4 2 3 * 2 1.5 3.5
8 Norwood Red 18.5 3 0.5 2.5 4 0.5 1.5 2 * 2.5 2
9 Norwood White 15.0 2 0.5 1.5 3 1 1 2.5 1.5 * 2
10 Knights and Bytes 19.0 3 2 2 3 4 0.5 0.5 2 2 *

B-Grade

No Name Total #1 #2 #3 #4 #5 #6
1 Knights and Bytes Lions 8.0 * 1 2 1 1.5 2.5
2 Adelaide 13 3 * 4 2 1 3
3 Norwood Destroyers 8.5 2 0 * 3 1 2.5
4 Knights and Bytes Pumas 9.0 3 2 1 * 1 2
5 Modbury 14.5 2.5 3 3 3 * 3
6 Knights and Bytes Tigers 7.0 1.5 1 1.5 2 1 *

 

Spoiler

Round 9 Results
Adelaide (21.0)      2.5-1.5 Modbury (23.0)
K&B Lions (16.5)    2.5-1.5 K&B Tigers (14.5)
Norwood Destroyers (17.5) 2.5-1.5 K&B Pumas (15.5)

Round 1:

A-grade

Matisons  vs Norwood White   Grasshoppers vs Adelaide
Srbo Zaric 0.5-0.5 Ralph Jackson   Ante Zorkovic 0-1 Fedja Zulfic
Michael Hoff 1-0 Gavin Haydn   Novica Ivkocvic 0-1 Andrew Saint
Aivars Lidums 1-0 John Hatch   Savo Miletic 0-1 Andrew Short
Eduard Atrens 1-0 Natasha Bortsova   Anto Lozic 0-1 Pavel Turcaj

 

Norwood Blue vs   Norwood Red     Modbury Marauders  vs Modbury Massacre
Alex Sykes    0-1   Colin Cloudsdale   Bill Kerr 1-0 Edgar Mdinaradze
Pascoe Djelaj 0-1 Anthony Milton   V.Pirchk 0.5-0.5 Mathew Juszczynski
Eryk Paprzycki 0.5-0.5 James Griggs   Mato Jelic 0.5-0.5 Graham Lang
Steven Hill 1-0 Timothy Davey   Bill Anderson-Smith 0-1 Erik Staak

 

Knights and Bytes Rooks  vs Knights and Bytes   ……………………………… vs ……………………………….
Ilya Hubczenko  0.5-0.5 Alan Goldsmith        
Richard Harrison 0-1 Ross Vosvotekas        
Brent Glascott 0-1 Tristrom Cooke        
Karlis Atrens 0.5-0.5 Warren Kramer        

B-grade

Norwood Destroyers vs    K&B Pumas             K&B Lions     vs   K&B Tigers 
Mladen Perinovic   1-0 (F)     Brendan Low 0-1 B.Glasson
Kevin Lower 0-1 Martin Ballantyne   Hugh Perks 1-0 A.Ramos
Edward Branson 1-0 Zina Koodrin   Elee Mayo 0.5-0.5 P.Hunt
Mike Beltsos 1-0 (F)     Laura Morrissey 1-0 S.Llamas

 

    Adelaide  vs Modbury   …………………………. vs …………………………..
Zachary Searle   0-1   Milan Maric        
Roland Eime 0-1 Daniel Watters        
John Mading 1-0 George Vuckov        
Morgan Carter 0-1 M. Sanders        

Round 2:

A-grade

Norwood White vs Norwood Blue   Adelaide vs Modbury Marauders
Ralph Jackson 0.5-0.5 Alex Sykes   Fedja Zulfic 0-1 Bill Kerr
Gavin Haydn 0-1 Pascoe Djelaj   Andrew Saint 0.5-0.5 Mato Jelic
John Hatch 0-1 Eryk Paprzycki   Andrew Short 1-0 Bill Anderson-Smith
Natasha Bortsova 1-0 Steven Hill   Pavel Turcaj 0.5-0.5 Sophie Eustace

 

Knights and Bytes vs  Modbury Massacre   Norwood Red vs Grasshoppers
Alan Goldsmith    0-1   Edgar Mdinaradze   Colin Cloudsdale 1-0 Ante Zorkovic
Ross Vosvotekas 0-1 Mathew Jusczcynski   Anthony Milton 1-0 Novica Ivkovic
Tristrom Cooke 0.5-0.5 Graham Lang   James Griggs 1-0 Savo Miletic
Warren Kramer 0-1 Erik Staak   Timothy Davey 1-0 M.Pajkovski

 

Knights and Bytes Rooks  vs Matisons   ……………………………… vs ……………………………….
Ilya Hubczenko  0.5-0.5 Srbo Zaric        
Richard Harrison 0-1 Peter Ballard        
Brent Glascott 0-1 Aivars Lidums        
Karlis Atrens 0-1 Eduard Atrens        

B-grade

Modbury vs  Norwood Destroyers             K&B Lions     vs Adelaide
Milan Maric   1-0  Jim Wilson   Brendan Low 0-1 Zachary Searle
Dan Watters  1-0 Kevin Lower   Hugh Perks 0-1 John Mading
George Vuckov  0-1 Edward Branson   Elee Mayo 0-1 Paul Horan
M.Sanders  1-0  Mike Beltsos   Laura Morrissey 1-0 M.Carter

 

K&B Tigers vs K&B Pumas   …………………………. vs …………………………..
B. Glasson   1-0 (F)            
A. Ramos 0-1 Martin Ballantyne        
P. Hunt 1-0 Zina Koodrin        
S. Llamas 0-1 Gordon Heitman        

Round 3:

A-grade

Grasshoppers vs Norwood White   Modbury Massacre vs Adelaide
Ante Zorkovic 0-1 Ralph Jackson   Edgar Mdinaradze 0-1 Fedja Zulfic
Novica Ivkovic 0-1 Gavin Haydn   Mathew Jusczcynski 0.5-0.5 Andrew Saint
Savo Miletic 0-1 John Hatch   Graham Lang 0.5-0.5 Andrew Short
M. Pajkovski 1-0 Natasha Bortsova   Erik Staak 0-1 Pavel Turcaj

 

Matisons vs Knights and Bytes   Modbury Marauders vs Norwood Red
Srbo Zaric    0-1   Alan Goldsmith   Bill Kerr 1-0 Colin Cloudsdale
Michael Hoff 1-0 Ross Vosvotekas   Mato Jelic 0.5-0.5 Anthony Milton
Aivars Lidums 0.5-0.5 Tristrom Cooke   Bill Anderson-Smith 1-0 James Griggs
Eduard Atrens 0.5-0.5 Warren Kramer   Sophie Eustace 1-0 Timothy Davey

 

Norwood Blue vs Knights and Bytes Rooks   ……………………………… vs ……………………………….
Alex Sykes  0.5-0.5 Ilya Hubczenko        
Pascoe Djelaj 0-1 Richard Harrison        
Eryk Paprzycki 1-0 Brent Glascott        
Steven Hill 1-0 Karlis Atrens        

B-grade

Norwood Destroyers vs  K&B Lions        Adelaide  vs K&B Tigers
Jim Wilson   1-0  Brendan Low   Zachary Searle 1-0 B. Glasson
Kevin Lower  0-1 Hugh Perks   John Mading 1-0 A. Ramos
Edward Branson  1-0 Elee Mayo   Paul Horan 1-0 P. Hunt
Mike Beltsos  0-1  Laura Morrissey   M. Carter 0-1 K. Morrissey

 

K&B Pumas vs Modbury   …………………………. vs …………………………..
Martin Ballantyne   1-0   Milan Maric        
  (F)0-1 Dan Watters        
Gordon Heitmann 0-1 George Vuckov        
Zina Kudrin 0-1 M.Sanders        

Round 4:

A-grade

Norwood White vs Modbury Marauders   Knights and Bytes vs Adelaide
Ralph Jackson 1-0 Bill Kerr   Alan Goldsmith 0.5-0.5 Fedja Zulfic
Gavin Haydn 0-1 Mato Jelic   Ross Vosvotekas 0-1 Andrew Saint
George Howard 0-1 Bill Anderson-Smith   Tristrom Cooke 0-1 Andrew Short
Natasha Bortsova 0-1 Sophie Eustace   Warren Kramer 0-1 Pavel Turcaj

 

Matisons vs   Norwood Blue   Norwood Red vs Modbury Massacre
Srbo Zaric 0.5-0.5 Alex Sykes   Colin Cloudsdale 1-0 Edgar Mdinaradze
Michael Hoff 0.5-0.5 Pascoe Djelaj   Bernard Rigo 0-1 Mathew Juszczynski
Aivars Lidums 1-0 Eryk Paprzycki   Jim Wilson 0.5-0.5 Graham Lang
Eduard Atrens 1-0 Steven Hill   Kevin Lower 0-1 Erik Staak

 

Knights and Bytes Rooks  vs Grasshoppers   ……………………………… vs ……………………………….
Ilya Hubczenko 1-0 Ante Zorkovic        
Richard Harrison 1-0 Novica Ivkovic        
Brent Glascott 0-1 Savo Miletic        
Karlis Atrens 0.5-0.5 M.Pajkovski        

B-grade

Adelaide vs Norwood Destroyers           K&B Tigers    vs Modbury
Zachary Searle   1-0  A. Shohani   B. Glasson 1-0 Milan Maric
John Mading 1-0 Edward Branson   A. Ramos 0-1 Daniel Watters
Paul Horan 1-0(F)     P. Hunt 0-1 George Vuckov
Morgan Carter 1-0 Julia Morrissey   S. Llamas 0-1 M.Sanders

 

 K&B Lions vs K&B Pumas   …………………………. vs …………………………..
Brendan Low  1-0 Martin Ballantyne        
Hugh Perks 0-1 David Chesney        
Elee Mayo 0-1 Gordon Heitmann        
Laura Morrissey 0-1 Zina Koodrin        

Round 5:

A-grade

Adelaide vs Norwood Red   Norwood Blue vs Knights and Bytes
Fedja Zulfic 1-0 Colin Cloudsdale   John Riches 0-1 Alan Goldsmith
Andrew Saint 0-1 Anthony Milton   Pascoe Djelaj 0.5-0.5 Ross Vosvotekas
Andrew Short 0-1 James Griggs   Eryk Paprzycki 1-0 Tristrom Cooke
Pavel Turcaj 1-0 Timothy Davey   Steven Hill 0.5-0.5 Warren Kramer

 

Grasshoppers vs  Matisons    Modbury Massacre vs Norwood White
Ante Zorkovic    0-1   Srbo Zaric   Edgar Mdinaradze 0-1 Ralph Jackson
Novica Ivkovic 0-1 Michael Hoff   Mathew Jusczcynski 1-0 Gavin Haydn
Savo Miletic 0-1 Aivars Lidums   Graham Lang 1-0 (F)  
Anto Lozic 1-0 Eduard Atrens   Erik Staak 1-0 Natasha Bortsova

 

Modbury Marauders  vs Knights and Bytes Rooks   ……………………………… vs ……………………………….
Bill Kerr  1-0 Ilya Hubczenko        
Mato Jelic 1-0 Richard Harrison        
Bill Anderson-Smith 1-0 Brent Glascott        
Sophie Eustace 0.5-0.5 Karlis Atrens        

B-grade

Norwood Destroyers vs    K&B Tigers            Modbury     vs   K&B Lions 
Jim Wilson 0.5-0.5 B.Glasson   Milan Maric 0.5-0.5 Brendan Low
Kevin Lower 0-1 P.Hunt   Dan Watters 1-0 Hugh Perks
Edward Branson 1-0 A.Ramos   George Vuckov 1-0 Elee Mayo
Mike Beltsos 1-0 S.Llamas   M.Sanders 0-1 Laura Morrissey

 

K&B Pumas vs Adelaide   …………………………. vs …………………………..
Martin Ballantyne   0-1   Zachary Searle        
David Chesney 1-0 John Mading        
Gordon Heitmann 0-1 Paul Horan        
Zina Koodrin 1-0 Morgan Carter        

Round 6:

A-grade

Knights and Bytes vs Norwood Red   Norwood White vs Adelaide
Alan Goldsmith 1-0 Colin Cloudsdale   Ralph Jackson 0.5-0.5 Fedja Zulfic
Ross Vosvotekas 0-1 Anthony Milton   Gavin Haydn 1-0 Andrew Saint
Tristrom Cooke 1-0 James Griggs   John Hatch 0-1 Andrew Short
Warren Kramer 0-1 S.Worthley   Natasha Bortsova 1-0 Pavel Turcaj

 

Knights and Bytes Rooks vs Modbury Massacre    Matisons vs Modbury Marauders
Ilya Hubczenko 0-1 Edgar Mdinaradze   Srbo Zaric 0.5-0.5 Bill Kerr
Richard Harrison 0-1 Mathew Juszczynski   Peter Ballard 0-1 Mato Jelic
Brent Glascott 1-0 Graham Lang   Aivars Lidums 0.5-0.5 Bill Anderson-Smith
Karlis Atrens 0.5-0.5 Erik Staak   Eduard Atrens 0-1 Sophie Eustace

 

Norwood Blue vs Grasshoppers   ……………………………… vs ……………………………….
John Riches 0-1 Ante Zorkovic        
Pascoe Djelaj 0-1 Novica Ivkovic        
Eryk Paprzycki 0.5-0.5 Savo Miletic        
Steven Hill 0-1 Anto Lozic        

B-grade

K&B Tigers vs    K&B Lions        Modbury vs Adelaide
B.Glasson 1-0 Brendan Low   Milan Maric 0.5-0.5 Zachary Searle
P.Hunt 0-1 Hugh Perks   Daniel Watters 0-1 John Mading
S.Llamas 0-1 Elee Mayo   George Vuckov 1-0 Paul Horan
A.Ramos 1-0 Laura Morrissey   M.Sanders 1-0 Morgan Carter

 

K&B Pumas vs Norwood Destroyers   …………………………. vs …………………………..
Martin Ballantyne 0-1  Jim Wilson        
David Chesney 0-1 Kevin Lower        
Gordon Heitmann 1-0 Edward Branson        
Zina Koodrin 0-1 Mike Beltsos        

Round 7:

A-grade

Norwood Red vs Norwood White   Grasshoppers vs Knights and Bytes
Colin Cloudsdale 1-0 Ralph Jackson   Ante Zorkovic 0-1 Alan Goldsmith
Anthony Milton 1-0 Gavin Haydn   Novica Ivkocvic 0-1 Ross Vosvotekas
James Griggs 0.5-0.5 John Hatch   Savo Miletic 1-0 Tristrom Cooke
S.Worthley 0-1 Natasha Bortsova   Anto Lozic 0-1 Alistair Cameron

 

Modbury Marauders vs   Norwood Blue     Modbury Massacre vs Matisons
Bill Kerr 1-0 Alex Sykes   Edgar Mdinaradze 0-1 Srbo Zaric
Mato Jelic 1-0 Pascoe Djelaj   Mathew Juszczcynski 0-1 Peter Ballard
William Anderson-Smith 0-1 Eryk Paprzycki   Graham Lang 0.5-0.5 Aivars Lidums
Sophie Eustace 0.5-0.5 Steven Hill   Erik Staak 1-0 Eduard Atrens

 

Adelaide vs Knights and Bytes Rooks   ……………………………… vs ……………………………….
Fedja Zulfic 1-0 Ilya Hubczenko        
Andrew Saint 1-0 Richard Harrison        
Andrew Short 1-0 Brent Glascott        
Pavel Turcaj 1-0 Karlis Atrens        

B-grade

Adelaide vs    K&B Lions           K&B Pumas     vs   K&B Tigers 
Zachary Searle 0-1 Brendan Low   Martin Ballantyne 0-1 B.Glasson
John Mading 1-0 Hugh Perks   David Chesney 0.5-0.5 P.Hunt
Paul Horan 1-0 Elee Mayo   Gordon Heitmann 1-0 S.Llamas
Roland Eime 0.5-0.5 Laura Morrissey   L.Cameron 1-0 A.Ramos

 

 Norwood Destroyers vs Modbury   …………………………. vs …………………………..
Jim Wilson   0-1   Milan Maric        
Kevin Lower 1-0 Daniel Watters        
Edward Branson 1-0 George Vuckov        
Mike Beltsos 0-1 M. Sanders        

Round 8:

A-grade

Matisons  vs Adelaide   Knights and Bytes vs Norwood White
Srbo Zaric 1-0 Fedja Zulfic   Alan Goldsmith 0-1 Ralph Jackson
Michael Hoff Postponed Kevin Sheldrick   Ross Vosvotekas 1-0 Gavin Haydn
Peter Ballard 0.5-0.5 Andrew Short   Tristrom Cooke 0-1 John Hatch
Aivars Lidums 0-1 Pavel Turcaj   Alistair Cameron 1-0 Natasha Bortsova

 

Norwood Blue vs  Modbury Massacre   Grasshoppers vs Modbury Marauders
Alex Sykes 1-0 Edgar Mdinaradze   Ante Zorkovic 0-1 Bill Kerr
Pascoe Djelaj 0-1 Mathew Jusczcynski   Novica Ivkovic 0-1 Mato Jelic
Eryk Paprzycki 1-0 (F)     Savo Miletic 0-1 William Anderson-Smith
Steven Hill 1-0 Erik Staak   Anto Lozic 1-0 (F)  

 

Knights and Bytes Rooks  vs Norwood Red   ……………………………… vs ……………………………….
Ilya Hubczenko  0.5-0.5 Colin Cloudsdale        
  (F) 0-1 Anthony Milton        
Brent Glascott 0-1 James Griggs        
Karlis Atrens 0.5-0.5 Timothy Davey        

B-grade

Modbury vs    K&B Pumas             K&B Lions     vs   Norwood Destroyers
Milan Maric  1-0  Martin Ballantyne   Brendan Low 0.5-0.5 Jim Wilson
Daniel Watters 0-1 David Chesney   Hugh Perks 1-0 Kevin Lower
George Vuckov 0.5-0.5 Gordon Heitmann   Elee Mayo 1-0 Edward Branson
M.Sanders 1-0 L.Cameron   Laura Morrissey 0-1 Mike Beltsos

 

K&B Tigers vs Adelaide   …………………………. vs …………………………..
B.Glasson   0-1   Zachary Searle        
P.Hunt 1-0 John Mading        
A.Ramos 1-0 Roland Eime        
E.Scholar 0.5-0.5 Morgan Carter        

Round 1:

A-grade

Norwood White vs K&B Rooks   Modbury Massacre vs Grasshoppers
Ralph Jackson 1-0 Ilya Hubczenko   Edgar Mdinaradze 1-0 Ante Zorkovic
Gavin Haydn 0-1 Peter Serwan   Mathew Jusczcynski 1-0 Novica Ivkovic
John Hatch 0-1 Brent Glascott   Graham Lang 1-0 Savo Miletic
Natasha Bortsova 1-0 Karlis Atrens   Erik Staak 1-0 Anto Lozic

 

Adelaide vs   Norwood Blue   Norwood Red vs Matisons
Fedja Zulfic 1-0 Alex Sykes   Colin Cloudsdale 0-1 Srboljub Zaric
Andrew Saint 0-1 Pascoe Djelaj   Anthony Milton 0-1 Michael Hoff
Andrew Short 0.5-0.5 Eryk Paprzycki   James Griggs 0.5-0.5 Aivars Lidums
Pavel Turcaj 1-0 Steven Hill   S. Worthley (F) 0-1 Eduard Atrens

 

Modbury Marauders  vs Knights and Bytes   ……………………………… vs ……………………………….
Bill Kerr 0-1 Alan Goldsmith        
Mato Jelic (F) 0-1 Ross Vosvotekas        
William Anderson-Smith 0-1 Tristrom Cooke        
Sophie Eustace 0-1 Warren Kramer        

B-grade

Norwood Destroyers vs    K&B Pumas             K&B Lions     vs   K&B Tigers 
Jim Wilson   1-0  Martin Ballantyne   Brendan Low 0.5-0.5 Ben Glasson
Kevin Lower 1-0 David Chesney   Hugh Perks 0.5-0.5 Peter Hunt
Edward Branson 0-1 Gordon Heitmann   Elee Mayo 1-0 A.Ramos
Mike Beltsos 0.5-0.5 Zina Koodrin   Lachlan Cameron 0.5-0.5 P.Kinipitige

 

    Adelaide  vs Modbury   …………………………. vs …………………………..
Zachary Searle 1-0 Milan Maric        
John Mading 1-0 Daniel Watters        
Roland Eime 0.5-0.5 George Vuckov        
Morgan Carter 0-1 Michael Sanders        

[collapse]